|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Style: | Modern |
| Leg Material: | Metal |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
2021 Hot Selling Height Adjustable Office Standing Computer Desk Gas Spring Foldable Laptop Sit Stand Desk Converter/
Model Number: TL306
Feaures:
1. Easily changes height: Simply push the buttons on side of the desk & slide it up and down to the perfect work position for sitting or standing
2. Stable & seamless movement: with a durabel steel base and a pneumatic air cylinder for smooth raising and lowering without tap position
3. NO assembly: The air rise doesn't require any assembly or workspace retrofitting-simply add it to your destop land enjoy moving from sit to stand


| Desktop Size | 730x475mm/28.7"x18.7" |
| Frame Height | 2.55"-15.55"/6.5cm-39.5cm |
| Frame Depth | 20.47"/52cm (customizable) |
| Lifting Capacity | 17.6lbs/8kgs |
| Load Capacity | 88lbs/40kgs |
| Package | Carton Box |
| Qty/Carton | 1PCS/CTN |
| Carton Size | 84x57x11.5cm |
| NW | 10.5 |
| GW | 11 |
| Qty/20' | 530 |


